Державний устрій, закони та звичаї Ліліпутії. Війна між Ліліпутією і Блефуску її причини і наслідки

Мета : вдосконалювати вміння працювати над текстологічним аналізом твору, зіставляти вчинки героїв, висловлювати особисте ставлення до проблем, що порушуються у творі, аргументуючи власну точку зору цитатами; виховувати культуру зв’язного мовлення, культуру відповіді: логічність, послідовність, доказовість, емоційність. Обладнання: портрет Дж. Свіфта, ілюстрації до твору Віктора та Валерія Шатунових. ХІД УРОКУ І.

Актуалізація опорних знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання, виконаного першою групою Знайти в тексті порівняння

фізичних розмірів та пов’язаних з ними можливостей Гуллівера та ліліпутів. (Прізвисько «Куїноус Флестрин» — ЛюдинаГора. — Кількість їжі для Гуллівера.

— Перевезення Гуллівера засобами ліліпутів, що тривало 2 дні, хоча цю відстань він би міг пройти швидше. — Найбільший у країні будинок, куди Гуллівер міг увійти тільки присівши навколішки. — Крихітні чоловічки стояли на грудях у велетня. — Шпага імператора, що нагадала Гулліверу голку для штопання. — Обшук і враження, яке справили на ліліпутів речі Гуллівера. — П’ять коней, що привезли капелюха.) 2.

Перевірка завдання, виконаного другою

групою Довести, що ставлення Гуллівера до мешканців Ліліпутії позитивне. Перечитати епізод про те, як ліліпути образили Гуллівера під час прогулянки, кидаючи в нього землею, і як їх віддали йому для розправи. — Які слова і вирази вживає автор, характеризуючи поведінку Гуллівера?

— Як зреагував ліліпут, коли Гуллівер розв’язав його і поставив на землю? — Яке враження справила по Ведінка Гуллівера на простих Людей країни?

Чому? 3. Фронтальна бесіда — Що ще демонструє добре ставлення Гуллівера до ліліпутів?

— Що може свідчити про величезну зацікавленість Гуллівера життям ліліпутів? — Як ви вважаєте, чи насправді Гуллівер такий, чи перед нами взірець Людини доби Просвітництва?

4. розвиток зв’язного мовлення — Доведіть, будь ласка, що авторам ілюстрацій вдалося показати добре ставлення Гуллівера до маленьких чоловічків. — А чи є на ілюстраціях вказівка на те, що ставлення державних управлінців Ліліпутії до Гуллівера не дуже добре й щире? ІІ. Формування нових знань, вмінь та навичок 1. створення учнями разом з учителем на дошці схеми «Державний устрій ліліпутії» Мета : з’ясувати що ж являла собою країна, до якої потрапив наш герой. Запитання, що можуть допомогти: 1) Хто править країною?

2) Які в Ліліпутії існують почесні титули та звання?

3) Чи населення країни однорідне за політичними поглядами? 4) Які відносини у Лілліпутії з сусідами? 5) У чому сусіди мають велику перевагу?

2. Використання прийому «Вільний мікрофон» Як ви вважаєте, чому Гуллівер відразу не помітив, що ліліпути не мирний народ і що вони воюють? 3. розвиток мовлення. рольова гра 1) Від імені імператора запропонуйте Гулліверові: А) забрати флот Блефуску; Б) допомогти захопити і підкорити острів. 2) Від імені Гуллівера дайте відповідь імператору й опишіть детально Свої дії щодо флоту Блефуску. ІІІ. Підбиття підсумків уроку Висока людина може набувати величності у своїх вчинках, у доброму, щирому ставленні до інших. «Золоте правило моралі» проявляється у будьяких випадках за будьяких часів: стався до інших так, як ти хочеш, щоб вони ставилися до тебе.

IV. Домашнє завдання Згадайте причину сварок у державі між придворними і причину війни з Блефуску і проілюструйте її підібраними крилатими висловами. Намалюйте або опишіть один з провідних моментів перебування Гуллівера у ліліпутів.




Державний устрій, закони та звичаї Ліліпутії. Війна між Ліліпутією і Блефуску її причини і наслідки