«Гобсек». Зіставлення образів Фанні Мальво Й Анастазі Де Ресто. Роль Дервіля
Мета: допомогти учням усвідомити значення висвітлених автором моральних проблем, показати майстерність автора у змалюванні образів, побудові повісті; розвивати навички характеристики образів, критичного осмислення прочитаного, висловлювання й аргументування власних думок; виховувати прагнення до доброчесного життя. оснащення: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього, фрагменти кінофільму. тип уроку: формування вмінь і навичок.
Хід уроку
I. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. людство постійно визначає для
II. Оголошення теми та мети уроку
III.
3. інтерактивна вправа «мозковий штурм». Визначення ролі
Образу Дервіля в повісті Бальзака «Гобсек»
4. «Провокаційно»-дискусійні питання
Y Дервіль — головний герой твору Бальзака «Гобсек».
Y Дервіль — ідеальний буржуа, взірець для наслідування.
Y Гобсек — благородний месник, що карає розбещену аристократію за її гріхи.
Y Гобсек — «змій-спокусник», у нього завжди можна позичити гроші.
Y Гобсек — хвора людина.
5. слово вчителя
— Зверніть увагу на табличку. Про що вона свідчить?
Художній фільм «Гобсек» СрСр 1937
Художній фільм «Помилка Оноре де Бальзака» СрСр 1989
Художній фільм «Баль-зак» Франція — Італія — Германія 1999
V. Домашнє завдання
Порівняти образи творів Плавта «Скарб», В. Шекспіра «Венеціанський купець», Ж. Б. мольєра «Скупий», О. Пушкіна «Скупий рицар», м. Гоголя «мертві душі» , ч. Діккенса «різдвяна пісня в прозі», І. Карпенка-Карого «Хазяїн» . Кожен учень готує повідомлення про одного героя, у класі заповнюється спільна таблиця.
Проаналізувати вірш Б. Пастернака «Бальзак» , визначити, наскільки точно автор відобразив характер письменника.
VI. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа «мікрофон»
Закінчіть речення:
— цей урок допоміг мені усвідомити…
— я думаю, що образи, створені Бальзаком…
— мені запам’яталося…
Додатки до уроку 13
Додаток 1
Довідка
Плавт — давньоримський комедіограф, комедія «Скарб», головний герой — бідняк евкліон, який знайшов скарб і перетворився на жадібного, смішного й жалюгідного чоловіка.
В. Шекспір — англійський драматург, комедія «Венеціанський купець», головний герой — купець Шейлок.
Жан Батист Мольєр — французький комедіограф, комедія «Скнара», головний герой — багач Гарпагон, його капітал надбаний, як і у Гобсека, за допомогою лихварства.
Пушкін — російський письменник, драматичний твір
«Скупий лицар», головний герой — Барон.
М. В. Гоголь — російський письменник, поема «мертві душі», герой — поміщик Плюшкін.
1. Карпенко-Карий — український письменник, п’єса «Хазяїн»,
Герой — хижак нового типу Пузир.
Ч. Діккенс — англійський письменник, повість «різдвяна пісня у прозі», герой — Скрудж.
Висновок
Усіх цих героїв поєднує жадоба до багатства, наживи у будь-який спосіб, не гребуючи й злочинними. часто смішні, часто жорстокі, адже через них страждають інші. але в кожного з героїв — своя індивідуальна історія.
«Гобсек». Зіставлення образів Фанні Мальво Й Анастазі Де Ресто. Роль Дервіля