Тема. Де ти живеш. Що дає місто селу, село — місту

Мета : ознайомити з особливостями і визначними місцями свого села; організувати колективне обговорення за темою «Мій рідний край»; виховувати любов до рідного краю. Обладнання: альбом «Моє село». ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних знань — Яку країну ми називаємо Батьківщиною? — А як ви розумієте вислів «мала Батьківщина» ?

— Як називається наше село, район, область? — Скільки осіб проживає в нашому селі? — Де працюють люди нашого села? Іі. Виклад нового матеріалу — Живемо ми в мальовничому, курортному селі Макові.

Чому ж зветься воно Маків?

Село наше ве Лике. Проживає у ньому 8 тис.

Осіб. Усі ми живемо у добротних будинках. Люди Макова працелюбні: працюють у полі, вирощують хліб, цукрові буряки, куку Рудзу тощо. Усе це споживають самі і місту допомагають. Люблю я в рідному краю Пропахлі вітром колоски — Таке чіпке безмежне поле, І мамин хліб, і ті стіжки, Якими вранці йдуть до школи, І перші проліски в гаю, І щедре сонечко в блакиті.

Люблю Вкраїну я свою: Вона найкраща в цілім світі! Горджуся родом хліборобів, Майстрами хліба і землі, Шаную скромний їх доробок, Діла великі і малі.

Ось дар священний — їх хлібина Лежить

у мене на столі, Неначе пісня голубина, Неначе сонце на крилі. — Є у нас великий цукровий завод, санаторій «Україна». До санаторію при Їжджають на оздоровлення люди з усієї країни і з інших країн. У центрі села є церква.

Нещодавно її відновили, і вона стала дуже красивою.

На території Макова є багато магазинів, де можна купити все, що потрібне для дому. Навколо села ростуть ліси. Там теж працюють наїпі люди.

Адже ліс — це багатство природи. Ліс — легені людини. Ми часто там відпочиваємо.

НІ. Робота з підручником Читання статтей: «Де ти живеш» і «Місто і село». IV.

Первинне осмислення матеріалу — Чому наше село має таку назву? — Яку назву має вулиця, на якій ти живеш? — Які пам’ятки минулого є в наглому краї? — Чим славиться наш рідний край? Яка природа нашого краю? Як її охороняють?

— Що виготовляють у нашому селі? — Результати праці людей яких професій ти бачиш дорогою до школи? — Кого доглядають на фермах? — Які рослини вирощують на полях? — Що дає місто селу, а село — місту? V.

Творча робота Колективна розвідка «Звідки взялася манна каша». VI.

Підсумки уроку — Чим новим ви поповнили свої знання про свій рідний край? Учні по черзі декламують вірш Н. Забіли «Що робити?» В країні нашій стільки справ І все таке цікаве, Л я ще й досі не дібрав, Яка ж найкраща справа. Літак під хмарами водить, У шахті працювати, Хліба ростить, сади садить, Будинки будувати… Просторі стеляться путі, Навкруг широкий обрій.

Нам все відкрито у житті, Аби учились добре.

І я учитимусь, як слід, Я буду вірним сином Найкращої на цілий світ Моєї Батьківщини. VII.

Домашнє завдання 1) Опрацювати матеріал підручника. 2) Розробити проект «Відомі люди нашого краю» .




Тема. Де ти живеш. Що дає місто селу, село — місту