Літературне свято. Захист-презентація проекту

Мета: повторити й узагальнити вивчене за рік; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, навички самостійної творчої роботи, аналізу та синтезу матеріалу, уміння висловлювати власні думки із приводу прочитаного; виховувати кращі людські якості, вміння працювати в колективі, реалізовувати свій творчий потенціал.

Обладнання: елементи костюмів героїв та декорації до інсценівок, стіннівки та відеогазети, призи; книжкова виставка, учнівські ілюстрації до вивчених творів; карта світу, глобус. теорія літератури: роди, жанри літератури,

герої художніх творів, художні засоби та прийоми.

ХІД УРОКУ

I. Виступ учителя — керівника проекту з підбиттям підсумків

Останньої тематичної атестації та роботи учнів за рік

II. Презентація проекту «Літературний бал»

1. Група «сценаристів» представляє свою інсценівку «літературний бал»

Сценарій

Ведучі: Том Сойєр і Пеппі Довгапанчоха у відповідному одязі.

Королівський глашатай. Увага! Увага! Увага! Оголошуємо великий королівський бал літературних героїв! чудові і незрівнянні, веселі та смішні, кмітливі й сміливі — усі на бал!

Усі на бал!

Пеппі. Друзі, ви мене впізнали?

Так, це я, Пеппі Довгапанчоха! найвигад-ливіша, найдобріша і найсильніша дівчинка на світі!

Зараз я влаштую вам іспит. Шикуйтесь! Кожен із вас повинен себе назвати і щось про себе розповісти.

Карлс он. Дир-дир-дир! а допомагати проводити іспит буду я, Карлсон, найкрасивіший і найчемніший чоловік у світі!

По черзі виходять переодягнені учні: Пані метелиця, пасербиця, Снігова Королева, Кай, Герда, розбійниця; Попелюшка, мачуха з пихатими дочками, Мауглі ; Багіра, Балу, мацуо Басьо, Гекльберрі Фінн, Беккі, Гаррі Поттер та інші.

Після короткої розповіді акторів Карлсон нагороджує учнів за костюми та розповіді пиріжками чи печивом.

Том. а мене ви впізнали? це я, Том Сойєр, любитель мандрів та всіляких пригод! а ну, хто найцікавіше розповість про країну, де жили письменники, твори яких ми вивчали протягом року? а на карті швидко зможете показати?

Конкурс «географів», Карлсон нагороджує переможців.

Королева. Послухайте всі! Ось тут мені надіслали якийсь дивний текст «Пуськи Б’ятеняцькі». Хто найкраще перекладе його звичайною мовою, придумає найцікавішу історію, одержить велику нагороду.

«літератори» беруться за переклад, потім зачитують, Карлсон визначає переможців і нагороджує.

Пеппі. а мені цікаво, хто ж із вас найсильніший?

Мацуо Басьо. мій конкурс пов’язаний з моєю улюбленою Японією. Складіть ікебану із запропонованих матеріалів, напишіть хоку.

Мауглі. мій конкурс — для любителів біології і пов’язаний із нашою матінкою-Природою. Хто розповість найкраще про звички тварин, які б свідчили про їхні незвичайні здібності?

Том. Пропоную конкурс на спостережливість. (Викласти кілька дрібних речей, дати одному учаснику подивитися на них кілька секунд, потім дитина відвертається, одна річ прибирається, а учасник називає, якої речі не вистачає; або: викладаються речі, наприклад підручник з анатомії, починок, чарівна паличка, щітка для фарбування, підсніжники, дуб, сніжинка тощо, й учасник називає, з яким твором кожна з них пов’язана.

Пеппі. Ось і закінчується наш літературний бал. Попереду — веселі канікули.

Ура! Пропоную всім виконати «танець радості». Том, Мауглі, починайте!

Карлсон. Ви все так добре розповідали, грали, танцювали, тому я вирішив подарувати вам свою улюблену банку варення. Пригощайтесь, я не жадібний!

Можна влаштувати чаювання.

2. Група «експертів з естетики» представляє стіннівки, ілюстрації, відеоматеріали

3. релаксація

«Мікрофон по колу» y Я вдячний… y Я бажаю…




Літературне свято. Захист-презентація проекту