Захист проекту «У природи немає поганої погоди…» за мотивами твору С. Маршака «Дванадцять місяців»

Мета: розвивати в учнів творчі здібності, ініціативність та здатність працювати в команді; дослідницький пізнавальний інтерес; вміння самостійно знаходити інформацію; орієнтуватися в ній та використовувати її, представляти у вигляді оформленого результату діяльності.

Обладнання: оформлені папки, відеопрезентації, стіннівки, фотографії, елементи костюмів та декорації, призи, символи для голосування. теорія літератури: різні літературні роди й жанри, художні образи. тип уроку: нестандартний урок, літературне свято; за традиційною методикою

може певною мірою бути схожим на бесіду з позакласного, додаткового читання.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми й мети уроку, мотивація навчальної

Діяльності школярів

— Сьогодні у нас незвичайний урок. Ви захищатимете проект, над яким групи працювали протягом останніх двох тижнів. Те, що людина невіддільна від природи, ви вже зрозуміли давно. Тому і в усній народній творчості, і в літературі природа — один із головних героїв, який допомагає людям, підтримує або, навпаки, загрожує, карає залежно від їхньої поведінки та ставлення.

Кожна людина цінує свій рідний край, і його пейзажі, незалежно від того,

чи це пустеля, тайга, степ, гори чи рівнини… В одній популярній пісні є такі рядки «У природи немає поганої погоди…» Саме так звучить тема нашого проекту. Групи мали дослідити, як висвітлюється обрана ними пора року у фольклорі, в літературі, у п’єсі-казці С. Маршака «Дванадцять місяців», в інших видах мистецтва — живописі, музиці, фотомистецтві; представники груп пробували і свої творчі здібності: складали вірші, казки, оповідання, малювали ілюстрації, фотографували, шукали інформацію в мережі Інтернет, готували відеопрезентації.

II. Захист проектів

Порядок захисту — за жеребкуванням.

1. Завдання спільне для всіх команд

За 2-3 хвилини придумати назву команди, емблему та девіз.

2. Презентація проектів

Орієнтовний зміст проекту

Опис пори року в науковому стилі ; народні прикмети, прислів’я, приказки; вірші поетів різних народів, короткі оповідання; власна творчість; символіка образів ; перегляд ілюстрацій ; прослуховування аудіозаписів із коментуванням; перегляд відеоматеріалів; інсценування.

Завдання для всіх груп. Зробити висновки з почутого й побаченого.

3. Конкурс костюмів «міс Природа», «містер Природа»

4. Визначення найкращого захисту проекту за допомогою символів

Кожен учень підходить до столу і вкидає у скриньку відповідний символ.

III. Рефлексія

Оцінювання та самооцінювання зробленого: що вдалося, над чим треба ще попрацювати; хто відчув задоволення від роботи, а хто — ні, чому; хто помітив у собі задатки лідера, організатора; кому важко робити вибір, виступати перед аудиторією.

IV. Домашнє завдання

Підготуватися до тематичного оцінювання.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Захист проекту «У природи немає поганої погоди…» за мотивами твору С. Маршака «Дванадцять місяців»