Подорож Маленького принца

Мета: простежити шлях Маленького принца у Всесвіті, зрозуміти сенс цієї подорожі; розкрити сутність алегоричних образів; працювати над виразним читанням; виховувати здатність критичного ставлення до явищ навколишнього світу.

Обладнання: схема «Подорож Маленького Принца»; карта зоряного неба.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

Підібрати цитати-підписи до малюнків Екзюпері.

1. «Маленький принц не міг стримати захоплення:

— Яка ви прекрасна!»

2. «А коли він востаннє полив чудову квітку і збирався

накрити її ковпаком, йому навіть захотілося плакати».

3. «Останнього ранку він старанніше, ніж звичайно, прибрав свою планету. Він дбайливо прочистив діючі вулкани… Крім того, у нього був ще один згаслий вулкан…

Він прочистив і згаслий вулкан теж».

II. Мотивація навчальної діяльності

Карта зоряного неба.

— Чи хотіли б ви помандрувати Всесвітом, побувати на інших пла

Нетах? Ми зробимо це разом із Маленьким принцом і намалюємо карту

Всесвіту Маленького принца.

III. Робота з текстом

1. Читання за особами X розділу

Яке враження справив на Маленького принца король? Чи можна

назвати короля розумним? Які слова короля можна записати у «Скарбничку золотих висловів»?

Як ви розумієте ці слова?

Яку рису характера уособлює в собі король?

Зображення на карті планети короля.

2. Читання розділу XI

Хто жив на другій планеті?

У чому полягав сенс його життя?

Що здивувало хлопчика у розмірковуваннях честолюбця? Яка домінуюча риса цього героя? Які слова з цього розділу можна занести до «Скарбнички золотих висловів»?

Як ви розумієте цей вислів? У чому полягає небезпека такої життєвої позиції? Зображення на карті планети честолюбця.

3. Читання розділу XII

Який герой жив на третій планеті?

Що здивувало Маленького принца у поясненнях цього героя?

Які риси характеру переважають в образі п’янички? (Нелогічність,

Слабкість)

Зображення на схемі планети п’янички.

4. Читання розділу XIII

Кому належала четверта планета? Чим зайнята ця людина?

Доведіть, що ділок — неромантична людина.

Чому у Маленького принца виникають сумніви щодо володіння зірками ділком?

Яку рису характеру уособлює ділок? Зображення на схемі планети ділка.

5. Читання розділу XIV

Хто жив на п’ятій планеті?

Які почуття він викликав у Маленького принца? Чому? (Ліхтарник

Єдиний, хто викликав у Маленького принца повагу.

«У його роботі все-таки є сенс. Коли він запалює свій ліхтар — немов народжується ще одна зірка чи ще одна квітка. А коли він гасить ліхтар — немов зірка чи квітка засинають. Чудове заняття.

По-справжньому корисне, тому що красиве».

«Йому все більше подобалась ця людина, вірна своєму слову».

«Він думав не тільки про себе».

Маленький принц навіть хотів залишитися на цій планеті, подружитися з ліхтарником, людиною, що тримає свого слова, працює і думає не лише про себе.)

Які риси характеру уособлює цей герой? (Вірність слову, неегоїстич —

Ність)

Зображення на схемі планети ліхтарника.

6. Читання розділу XV

Кому належала шоста планета? Чому Маленький принц був розчарований після розмови з географом? Які риси характеру є головними в образі географа?

Зображення на схемі планети географа.

IV. Висновки

— Майже після кожної розмови з жителями астероїдів Маленький принц промовляє такі слова: «Що за дивний народ ці дорослі!» Недоліки, що втілюють у собі ці герої, настільки очевидні для хлопчика, наскільки непомітні для них самих. Маленький принц, вирушаючи в подорож, мріяв пошукати собі заняття та навчитися чого-небудь. Поки що повчитися він міг лише у ліхтарника: його вірності своєму слову та неегоїстичності.

V. Домашнє завдання

Розкрити сутність алегоричних образів жителів астероїдів за допомогою схеми «Подорож Маленького принца».




Подорож Маленького принца