Тема. Перенос слів із подовженими приголосними звуками. Складання речень

Мета: Ознайомити з прийомами Поділу Для переносу слів з подовженими м’якими Приголосними; Удосконалювати вміння правопису слів із такими приголосними; виховувати шанобливе ставлення до народної творчості, формувати поведінку відповідно до етикетних норм. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання — Прочитайте слова з подовженими приголосними звуками і поставте до них запитання. — Які споріднені слова ви дібрали? 2. Хвилинка чистопису — Доберіть слова з

цим буквосполученням. — Складіть з одним із них речення і запишіть його.

III.

Повідомлення теми й мети уроку — Сьогодні ми вчитимемося переносити по складах слова з подовженими м’якими приголосними. Також розвиватимемо вміння скла дати речення» IV. Робота над вивченням нового матеріалу 1.

Коментоване письмо — Подумайте, як можна поділити для переносу слова з подовженими приголосними. — Прочитайте правило на с. 104 і, користуючись ним, спишіть слова та поділіть їх для переносу по-різному — З двома словами складіть і запишіть речення. 2. Колективна робота — Прочитайте вірш і поясніть, як ви його

розумієте. — Що траплялось у випадку, коли учні класу працювали недружно, сварились?

— Запишіть по пам’яті останній рядок вірша. Підкресліть слово з подовженим приголосним звуком. До цього слова доберіть з вірша слово, протилежне за значенням.

3. Самостійна робота — Прочитайте прислів’я і випишіть слова з подвоєними буквами, поділяючи їх для переносу. — Знайдіть у прислів’ях слова, протилежні за значенням.

4. Фізкультхвилинка V. Закріплення вивченого матеріалу 1 . Вибірковий диктант — Випишіть з тексту загадки слова з подовженими звуками, поді ливши їх рисками для переносу по-різному. Загадка Підвелася в небо синє Дивна башта у долині. У середині — гудіння.

Гоготіння, клекотіння, Бо така у ній жарота, Бо така її робота. День і ніч вона невтомно Варить сталь.

А зветься… . П. Коломієць 2. Робота із загадкою — Прочитайте й відгадайте загадку. — Які однакові звуки ви знайшли у виділених словах? Вимовте звуки, якими ці слова відрізняються.

Письмово поділіть виділені слова для переносу. 3. Самостійна робота — Випишіть слова з подовженими приголосними звуками, вставляючи пропущені букви. — До виділених слів доберіть споріднені так, щоб ненаголошений звук став наголошеним. Запишіть ці слова парами. 4. Робота З Текстом — Що Ви скажете про поведінку Миколи і Дмитрика?

Чи чемні ці хлопці?

Складіть про це речення. — Складіть речення про те, як треба поводитися, якщо з кимсь не погоджуєшся.. VI. Підсумок уроку — Як треба переносити з рядка в рядок слова з подовженими м’якими приголосними звуками?

— Поділіть для переносу слова Насіння, старання, обличчя, взуття. — Складіть речення з одним-двома словами. VII. Домашнє завдання Правило на с. 104, вправа 255.




Тема. Перенос слів із подовженими приголосними звуками. Складання речень