Тема. Закріплення вивченого про тверді та м’які приголосні звуки

Звуко-буквений аналіз слів. Складання усної розповіді за малюнком та опорними словами Мета: закріпити вивчене про тверді та м’які приголосні; формувати правильне уявлення про звуко-буквений склад слова; удосконалювати вміння проводити звуко-буквений аналіз слова; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати повагу до хліборобської праці. ХІД УРОКУ I. Організаційний Момент II. Актуалізація Опорних Знань Та Мотивація Навчання 1. Перевірка домашнього завдання — Прочитайте вірш напам’ять. — Вимовте кожен приголосний звук у виділених

словах. — Які різні звуки в цих словах позначає буква Лі — Яка буква вказує на м’якість приголосного звука [я9] У слові Полю?

2. Хвилинка чистопису Іж тю лі земля — Доберіть слова з цими буквосполученнями.

— Складіть їх звукові моделі. III

Повідомлення Теми Й Мети Уроку — На сьогоднішньому уроці ми пригадаємо й закріпимо ті знання та вміння, яких набули раніше, вивчаючи звуко-буквений склад слів. Також складатимемо усну розповідь за малюнком та опорними словами. IV. Робота Над Вивченням Нового Матеріалу 1. Колективна робота — Прочитайте текст за особами. — Як ви розумієте слова дідуся?

Запишіть короткі відповіді на кожне запитання. 1) Чим орють землю?

2) Чим сіють зерно? 3) Чим збирають урожай? — Вимовте приголосні звуки виділеному слові. Якими буквами по значено м’якість приголосних звуків? 2. Робота над загадкою — Прочитайте загадку і знайдіть у ній відгадку. — Розглянете плуги на малюнку на с.

93. Вимовте кожен звук і складіть звукову модель слова, 3. Фізкультхвилинка 4. Творча робота — Розгляньте малюнок і прочитайте вірш. — У яких словах вірша буква Я Позначає голосний звук [а] і м’якість попереднього приголосного? — Усно складіть коротку розповідь за малюнком, використовуючи слова з вірша й такі вирази: Добре пригріває, парує земля, виїхали в поле, орють лани, урожай пшениці. V. Закріплення Вивченого Матеріалу 1. Робота з прислів’ями — Складіть прислів’я з поданих частин. — Як ви розумієте перше прислів’я?

— Які ще прислів’я про працю ви знаєте? — Запишіть складені прислів’я. {Весняний день рік годує. Посієм вчасно — Вродить рясно. Посій упору — будеш мати зерна гору.) — Складіть звукову модель слова Рясно. 2. Письмо по пам’яті Зимою сонце крізь плач сміється. Синиця пищить — Зиму віщує.

Плаче жовтень холодними сльозами. Осінь усьому рахунок веде. — Прочитайте прислів’я і запам’ятайте їх. — Запишіть по пам’яті.

Підкресліть літери, що позначають м’якість приголосних звуків. — Складіть звукові моделі слів Крізь7 синиця. VI. Підсумок Уроку — Якими літерами позначають м’якість приголосних звуків на письмі? — Наведіть приклади слів з позначенням м’якості приголосних літерою і.

— Наведіть приклади слів, у яких звук [а] позначається літерами А, я. — Чому так буває? VII. Домашнє Завдання Вправа 223.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Тема. Закріплення вивченого про тверді та м’які приголосні звуки