Тема. Роль дієслів у мовленні. Зв’язок дієслів з іменниками в реченні

Доповнення тексту. Вимова й написання слів Килим, парасолька Мета: Закріпити знання про слова, які називають дії предметів; навчитися правильно вимовляти і писати слова Килим, парасолька; Розвивати спостережливість, працелюбність, повагу до народної творчості. ХІД УРОКУ I. Організаційний Момент II. Актуалізація Опорних Знань Учнів 1. Перевірка домашнього завдання — Про що була загадка? — Поставте запитання до назв дій. — Змініть ці слова так, щоб вони відповідали на питання Що робить! III

Повідомлення Теми Й Мети Уроку — Сьогодні

ми з’ясуємо, чи могла б існувати наша мова без слів — назв дій та як ці слова залежать від слів — назв предметів.

Також навчи мося правильно вимовляти й писати слова Килим, парасолька. IV. Робота Над Вивченням Нового Матеріалу 1. Хвилинка чистопису — Запишіть каліграфічно рядок: Рекла спекла — Доберіть слова з кожним буквосполученням. — Усно складіть з одним із них речення. 2. Колективна робота з підручником — Прочитайте вірш. — Чому в бобра «добра багато»? — Випишіть назви дій.

Знайдіть серед них чотири слова з однаковою кількістю звуків.

— Складіть звукову модель слова Сіяв. —

Як ви розумієте прислів’я? — Як дбаєш, так і маєш. — Хто як робить, так тому й родить.

3. Гра «Розсекречення шифрувальника» Словникова робота. — Доповніть текст, замінюючи малюнки словами так, щоб вони зв’язувалися з іншими словами в реченнях.

— А тепер випишіть назви дій, які відповідають на питання Що зробила! — Із якими словами в реченні вони зв’язані? (Поламалась пар сольна, витерла пил, витерла Наталочка, спекла мама, спекла пиріг — Парасольку, діти, було винайдено в Давньому Китаї. Спочать вона виготовлялася із натурального шовку і захищала тільки від пек; чого сонця. А згодом створили матеріал, який не пропускає воду.

Теш ми використовуємо парасольку в основному для захисту від дощу.

Отож ще раз прочитайте в рамочках слова Килим, парасолька І з пам’ятайте їх написання. 4. Фізкультхвилинка V

Закріплення Вивченого Матеріалу Самостійна робота за варіантами — Прочитайте речення і скажіть, скільки їх.

— Установіть зв’язки між словами в реченнях. І варіант — перше речення; Землк?

Красить сонце. Сонце Красить; красить Землю 2 Варіант — друге речення. Людину красить праця.

Праця Красить Людину — З якими словами пов’язані слова, що називають дію предмета — Що вони називають? — Який висновок із цього можна зробити? — Давайте об’єднаємо ці два речення в одне за допомогою слова Прочитайте утворене речення.

— Яке слово повторюється в утвореному реченні? — Опустіть це слово в другій частині речення й запишіть утворен Перед А Поставте кому. — Ще раз прочитайте і запам’ятайте це прислів’я.

VI

Підсумок Уроку — Що нового ви дізналися про слова — назви дій? Мама, поливає Квіти, поливає Водою. — Правопис яких слів сьогодні запам’ятали? — Складіть із дими речення. VII

Домашнє Завдання Вправа 9.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Тема. Роль дієслів у мовленні. Зв’язок дієслів з іменниками в реченні