Узагальнення знань і вмінь учнів за темою «Речення». Перевірна робота
Мета : узагальнити знання про речення; з’ясувати рівень знань і вмінь учнів за темою з метою їх подальшої корекції; виховувати старанність, уважність, охайність у роботі. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми й мети уроку III.
Актуалізація опорних знань — Що таке речення? Як його впізнати?
— Які типи речень за метою висловлювання ви знаєте? А за інтонацією? Наведіть приклади.
— Складіть речення з поданих слів. За, сховався, заєць, кущем, полохливий.
— Прочитайте його з питальною інтонацією. Який знак поставимо
— Визначте їх у поданому реченні і підкресліть. Стомлене сонце сховалося за горизонт. IV.
Перевірна робота Варіант 1 1. Вибери рядки, в яких записані речення.
Наприкінці речень по Став потрібні розділові знаки. А) У лісі під деревами, кущами, біля пеньків Б) Який прекрасний ранок В) Задощило Г) Співами та грою на роялі 2. Склади зі слів речення й запиши його. Центр, побудувати, у, атракціони, місто. 3. Покажи стрілочкам, до якого типу належить кожне речення. Шепочуть колосом ниви, питальне Шепочуть листям гаї. спонукальне Засинайте
4. Познач головні слова в реченні. На подвір’ї росте розлогий кущ бузку. А) На подвір’ї росте; Б) росте розлогий; В) росте кущ; Г) кущ бузку.
5. Склади речення за схемою й запиши його. 6. Прочитай. Знайди правильні межі речень. Запиши відредагований текст. Страус — найбільший птах.
У світі важить він. Сто кілограмів його висота. Сягає три метри.
Варіант 2 1. Визнач рядки, в яких записані речення. Наприкінці речень по Став потрібні розділові знаки. А) Хто найсильніший із тварин Б) Малювати фарбами В) Ще холодно Г) Після дощу земля довго 2. Склади зі слів речення й запиши його. Рости, в, землю, дружно, поле. 3. Покажи стрілочками, до якого типу належить кожне речення.
Ми — веселі олівці, спонукальне Наче сонця промінці. питальне Тільки нас не розкидай, розповідне А в коробочку складай. 4. Визнач головні слова в реченні. Тато подарував Михайликові на день народження велосипед. А) Тато подарував; Б) подарував Михайликові; В) подарував на день народження; Г) подарував велосипед.
5. Склади речення за схемою й запиши його. 6. Прочитай. Знайди правильні межі речень.
Запиши відредагований текст. Скоро зима ладна собі. їжак теплу домівку тягне в нору. Сухе листя та м’який мох. V. Збір зошитів VI. Підсумок уроку — Чи були в роботі завдання, які вам не вдалося виконати?
Які? Що видалося складним? Колективне виконання найскладніших, на погляд учнів, завдань.
Узагальнення знань і вмінь учнів за темою «Речення». Перевірна робота