Звуко-буквений аналіз слів. Складання розповіді на тему «Наші літні канікули». Вимова й правопис слова виразно
Мета: удосконалювати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння складати розповіді за малюнками; виховувати в учнів культуру слухача й співрозмовника. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1.
Перевірка домашнього завдання — Прочитайте пари слів, що утворилися. Назвіть літери, якими вони відрізняються. — Які речення ви склали? Прочитайте.
— Що ви знаєте про звуки? — Чим вони позначаються на письмі?
2. Хвилинка чистопису
НІ. Повідомлення теми й мети уроку — Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати вміння аналізувати Звуко-буквений склад слів, складатимемо розповідь про свої літні кані Кули. IV. Повторення та закріплення вивченого матеріалу 1. Колективна робота — Прочитайте букви алфавіту, назви яких закінчуються на — є. Про-довжте ряд: «бе», «ве», «че», … — Запишіть на вибір три букви і скажіть, які звуки вони позначають на письмі.
2. Робота з казкою — Прочитайте
Окремо вимовте у кожному з них останній звук. — Запишіть у три стовпчики слова, які закінчуються на голосний, твердий, м’який приголосний. — Складіть речення з виділеними словами. — Пригадайте, чим голосні звуки відрізняються від приголосних.
4. Фізкультхвилинка 5. Словникова робота — Прочитайте слово в рамці на с. 7. 11 — Що означає слово виразно? — Складіть звукову модель цього слова. — Поділіть слово виразно для переносу з рядка в рядок.
— Складіть правила заучування вірша напам’ять, використовуючи слово виразно. 1) Прочитай вірш виразно. 2) Розділи його на смислові частини.
3) Вивчи напам’ять кожну частину.
4) Розкажи виразно весь вірш. — Користуйтесь цими правилами, вивчаючи вірші напам’ять. 6. Розвиток зв’язного мовлення. «Наші літні канікули» — Розгляньте малюнки та опишіть їх зміст. Дайте імена дітям. — Що робить дівчинка? — Чим зайняті хлопчики? — Що здивувало дівчаток? — Розкажіть, як ви провели канікули.
Дайте відповіді на запитання. — Запишіть одне речення. V. Підсумок уроку — Назвіть пари приголосних звуків за твердістю-м’якістю. — Які звуки на письмі позначає буквосполучення дз? — Чим голосні звуки відрізняються від приголосних? — Відгадайте загадку. Коли хочеш ти читати, То мене повинен знати. А коли мене не знаєш, То нічого не вгадаєш. — Складіть звукові моделі слів-відгадок.
VI.
Звуко-буквений аналіз слів. Складання розповіді на тему «Наші літні канікули». Вимова й правопис слова виразно