Тема. Тематичне оцінювання — п’єса-казка

Мета: систематизувати й узагальнити знання з теми; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою їхньої корекції; розвивати образне та логічне мислення учнів, пам’ять, уміння формулювати власні судження; виховувати кращі людські якості на прикладі позитивних героїв вивчених творів.

Обладнання: тестові завдання. теорія літератури: літературна казка, п’єса-казка, драматичний твір, діалог, монолог, ремарка, репліка, дія, картина, антитеза.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми й мети уроку

II. Основний зміст роботи

1. інструктаж

до виконання тестових завдань

2. Виконання тестових завдань

Варіант І

Початковий та середній рівні

1. Яку цінну річ Герда з казки «Снігова королева» Г. К. Андерсена

Віддала річці, щоб та повернула їй Кая?

А) Черевички;

Б) хусточку;

В) ляльку.

2. Як підлеглі ставилися до Принцеси в п’єсі-казці С. Маршака

«Дванадцять місяців»?

А) З любов’ю та повагою;

Б) байдуже переносили всі примхи;

В) лестили їй.

3. наведіть 2-3 приклади антитези з казки «Снігова королева».

4. чий це портрет : «Я її зразу пізнав, як тільки побачив. і хусточка на ній та сама дірява, й черевички

плохенькі, ті, що вдень на ній були»?

5. чому пейзаж в казці «Снігова королева» був сумний: «Як холодно й вогко було навколо! Туман великими краплинами сідав на пожовкле вербове листя і, наче дощ, стікав на землю. листя опадало й опадало. Самий лише терен стояв рясно вкритий ягодами, але які ж вони були терпкі!»?

Достатній рівень Зробіть порівняльну характеристику Пасербиці та Принцеси з казки «Дванадцять місяців» С. Маршака.

Високий рівень (змістовна, правильна, цікава відповідь —

5 балів)

Виконайте одне із завдань.

А) напишіть листа Каю або Герді, героям казки Г. К. Андерсена

«Снігова королева».

Б) Придумайте закінчення історії Баби та її Дочки, інших героїв казки С. Маршака «Дванадцять місяців».

Варіант II

Початковий і середній рівні

1. чому Кай із казки Г. К. Андерсена раптом змінився, став злий

І насмішкуватий?

А) Його вразила скалка із дзеркала троля;

Б) Снігова королева заморозила його серце;

В) його розлюбила Герда, перестала товаришувати.

2. Як Принцеса з казки С. маршака «Дванадцять місяців» нака

Зала змінила календар своїм наказом?

А) Відмінила зовсім;

Б) ввела до календаря 32-е грудня;

В) наказала зробити всі дні вихідними.

3. наведіть 2-3 приклади антитези з казки С. Маршака «Дванадцять місяців».

4. Укажіть, чий це портрет : «Доки дівчинка їла, бабуся золотим гребінцем розчісувала їй волосся, що кучерявилось й огортало золотим сяйвом її личко — привітне, миле, кругленьке і рожеве, мов троянда».

5. Як називається таке висловлювання однієї особи в драматичному творі: «Пасербиця. Хто тут, хто? ні, мабуть почулося мені. Просто шишка з дерева впала й розбуркала мене. а мені гарне щось приснилося, і навіть тепліше стало. ніби мати моя по кімнатах з лампою йде, і вогник мені просто в очі світить… а й справді щось світиться, он-он, удалині.

Так і блимає, і тремтить, ніби зірочка серед гілок заплуталась. Побіжу!.. іти треба. Ох, ноги не йдуть, задубіли зовсім»?

Достатній рівень Зробіть порівняльну характеристику Снігової королеви з однойменної казки та Принцеси з п’єси-казки «Дванадцять місяців».

Високий рівень

Виконайте одне із завдань.

А) напишіть листа улюбленому героєві з казок Г. К. Андерсена або С. Маршака.

Б) Висловіть своє судження про те, що таке справжня дружба і чи

Допоможуть нам це зрозуміти літературні казки.

III. Підсумок уроку




Тема. Тематичне оцінювання — п’єса-казка