Велика літера у кличках тварин. Складання опису тварин

Мета : поглибити й розширити знання учнів про вживання великої літери на письмі; вчити писати клички тварин з великої літери; розрізняти назви тварин та їх клички; розвивати мовні вміння; виховувати любов до братів наших менших. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання Перевірка — індивідуальне опитування.

— Як пишуться імена людей? — Які ще слова слід писати з великої літери? 2. Бесіда — Поясніть написання слів.

Хлопчик митрик, читель ван тепанович,

чень исиченко, орова ірка. — У написанні яких слів у вас виникли труднощі?

III. Повідомлення теми й мети уроку — Сьогодні на уроці ми з’ясуємо, як же правильно писати клички Тварин та їх назви, й учитимемося їх розрізняти. IV.

Робота над вивченням нового матеріалу 1. Самостійна робота — Зробіть висновок із виконаної вправи. Звірте його з правилом на с. 105. — Про що ви дізналися? А в чому полягає різниця між назвою тварини та її кличкою? — Що слід написати з великої літери — назву чи кличку?

— Наведіть приклади назв і кличок своїх домашніх улюбленців. 2. Робота в парах Одна пара учнів працює на дошці.

— Які ще слова, крім імен, по батькові та прізвищ людей, слід писати З великої літери? V. Закріплення та систематизація знань 1. Диференційоване завдання Учні з більш високим рівнем підготовки виконують самостійно вправу 228.

Учні з нижчим рівнем підготовки виконують вправу 230 з учителем. По одному учню з кожної групи працюють на дошці. Перевірка — взаємоперевірка. — Поясніть вживання великої літери. 3. Самостійна робота — Як ви написали клички тварин?

4. Складання опису тварини Вправу виконати колективно з коментарем. — Назвіть слова, які ви написали з великої літери. Поясніть свою думку. — Чому в реченнях слова кіт, півень, собака написані з великої літери? — Змініть речення так, щоб ці слова писалися з малої літери. — А чи зміниться написання слів Цезар, Букет, Сирота, Айстра зі зміною їх місця в реченні? Чому?

VI. Підсумок уроку 1. Бесіда — Про що сьогодні ви дізналися на уроці? Наведіть приклади. — Назвіть усі групи слів, які ви будете писати лише з великої букви.

Наведіть приклади. 2. Підготовка до виконання домашнього завдання — Сьогоднішнє домашнє завдання ви одержите за варіантами: /варіант — вправа 227; варіант — вправа 232. — Прочитайте завдання. Чи все зрозуміло? Вправа «Від Або Я» Учитель роздає дітям картки з буквами. Кожен учень добирає ім’я, прізвище та по батькові на задану букву, пояснюючи їх написання. VII.

Домашнє завдання Правило на с. 105; /варіант — вправа 227; варіант — вправа 232.




Велика літера у кличках тварин. Складання опису тварин