Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання розповіді «День народження» за поданим планом
Мета : систематизувати й закріпити знання учнів про речення; вчити будувати речення різних тестів; розвивати мовлення дітей; виховувати культуру стосунків і спілкування. Обладнання: тлумачні словники. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II.
Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання Перевірка — індивідуальне опитування. — Які речення за метою висловлення є у вправі?
2. Складання опорної схеми — Подумайте, як закінчити схему.
Речення III. Повідомлення теми й мети уроку — Сьогодні ми систематизуємо
IV.
Закріплення та систематизація вивченого 1. Складання розповіді про речення Після розгляду таблиці вчитель пропонує скласти коротку розповідь про речення. Перевірка — індивідуальне опитування. 2. Робота в парах Перевірка — опитування пари.
3. Усна колективна робота — Як ви думаєте, чому перший осінній місяць назвали вереснем?
4. Самостійна робота — А от чому місяці назвали жовтень і листопад, ви дізнаєтеся З вірша. 5. Робота зі словниковим словом — Знайдіть у тлумачних словниках слово листопад.
Підсумок уроку 1. Бесіда — Які типи речень за метою висловлювання ви знаєте? — Наведіть приклади різних типів речень. — Які розділові знаки ставляться в кінці таких речень? 2. Підготовка до виконання домашнього завдання — Прочитайте текст вправи 160. — Виберіть спонукальні речення. Доведіть. — А за якими ознаками ви розпізнали інші речення? — Удома із 2 і 3 завдань ви дізнаєтесь, що треба зробити в цій вправі. — Прочитайте їх. Чи зрозуміло, як їх виконувати?
VII. Домашнє завдання Вправа 160, скласти усну розповідь за таблицею із вправи 158.
Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання розповіді «День народження» за поданим планом